Vrijeme – zamka zloga?

Vrijeme – zamka Zloga?

 

Gdje su ti misli?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                U prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti? Većini je odgovor prvi ili posljednji.                                                                                                                                                                                                                                                  Zar vrijeme koje nam je darovano od Boga može biti zamka Zloga?                                                                                                                                                                                                                                                                     Itekako.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Dok se jedni bore s prošlošću, drugi već skupljaju brige u budućnosti.                                                                                                                                                                                                                                                          Sotona iskorištava te situacije da nas odvrati od sadašnjosti i činjenice da imamo samo ovaj trenutak.                                                                                                                                                                                          Prošlost je davno iza nas, a budućnost je neizvjesna.                                                                                                                                                                                                                                                                                            Daj Njemu da te vodi kroz život jer je On taj koji ti je podario vrijeme. Vidi i najmanju želju našeg srca. Zbog toga nema potrebe za brigu.                                                                                                                                  Dok pretjerano brinemo o budućnosti, gubimo povjerenje u Gospodina. Gubimo vjeru da je On već posložio onako kako treba biti, onako kako je najbolje za nas. Sotona u tim trenucima slavi.                                      Bezbroj puta sam se i sama uvjerila da je Bog savršeno isplanirao svaki korak našega života.
Dogodilo se i meni da sam glavom u budućnosti i da brinem, a onda dođe ona misao kako ne vjerujem svom Spasitelju i tada se sjetim da je On bio u svakom trenutku kojim ću ja tek koračati i da se ne moram bojati.  Ne čekaj budućnost i ne očajavaj zbog prošlosti.  Naravno, poželjno je imati ciljeve za budućnost koje želimo ostvariti, ali pored svakog cilja moramo staviti Gospodina. Zapravo, rekla bih ispred cilja.          Daj Njemu da te vodi kroz život jer je On taj koji ti je podario vrijeme. Vidi i najmanju želju našeg srca. Zbog toga nema potrebe za brigu.                                                                                                                            Prošlost – oprosti i otpusti.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            Budućnost– predaj i vjeruj.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Sad je vrijeme da moliš, sad je vrijeme da oprostiš.                                                                                                                                                                                                                                                                                          Dragi brate i sestro, ne bojte se otpustiti prošlost i budućnost, a zagrliti sadašnjost. Ne čekaj budućnost i ne očajavaj zbog prošlosti.                                                                                                                              Sadašnjost je ona u kojoj trenutno živiš, dišeš i koračaš. Sadašnjost je prilika za promjenu. Prilika da se Bogu zahvališ na svemu.                                                                                                                                                 Sad je vrijeme da moliš, sad je vrijeme da oprostiš. Sad je vrijeme da mu vjeruješ.                                                                                                                                                                                                                                       Ne dopusti da ti sotona zatvori oči pred tim da je Gospodin baš sad uz tebe.  Marija Primorac za portal Mladi katolici