U Vazmenom bdjenju čita se Knjiga Postanka. I stvori Bog…

I sad u ovo vrijeme stvori Bog…

I stvori Bog zemlju i prekrije ju brokulom, cvjetačom, špinatom, blitvom, kupusom, žutim i crvenim povrćem, da bi muškarac i žena živjeli dugo i zdravo. A vrag stvori Bahlsen, Ledo i Mowenpick i zapita: “Još malo vrućih višanja na sladoled?” I čovjek odgovori: “Super!”, a žena nadoda: “Meni, ako može, još malo vafela sa šlagom”. I tako dobiše svaki po 5 kila! I Bog stvori jogurt, da bi žena održala liniju koju je muškarac tako volio. A vrag od žita napravi bijelo brašno, a od trske šećer i izmiješa ih. I žena zamijeni konfekcijski broj 38 sa 46! I reče Bog: “Probajte moju svježu salatu iz vrta”. A vrag je odmah prelije dresingom od vrhnja. I muškarac i žena nakon uživanja otpuste svoje remene za jednu rupicu. Bog im savjetova: “Stvorio sam vam svježe povrće i maslinovo ulje da u njemu uživate”! A vrag odmah doda Brie i Camembert, i štapiće od jastoga u umaku od putra, za koje im je trebao još jedan tanjur! A vrijednost njihovog kolesterola ode nebu pod oblake.
Na to stvori Bog tenisice, da bi njegova djeca izgubila koju kilu. A vrag izmisli kabelsku televiziju s daljinskim upravljačem, da se čovjek ne bi zamarao dizanjem iz fotelje, radi mijenjanja programa. Tako su muškarac i žena plakali i smijali se ispred titravog ekrana, obučeni u udobne trenirke za jogging. I Bog stvori krumpir, bez masti, a pun kalija i drugih vrijednih sastojaka. A vrag ukloni zdravu koru, i izreže krumpir u čips, kojega isprži u masti i obilno zaspe solju. I čovjek dobi još pokoju kilu. Tada stvori Bog zdravo svježe meso, da bi ljudi unosili manje kalorija, a bili zdravi i jaki. A vrag ga pretvori u McDonalds i Cheeseburgers po 7 kuna. Tada upita vrag: “Malo pomfrita”? Naravno…, s majonezom i malo kečapa. Veliku porciju, ako može! Reče vrag: “To je prava stvar”! Nakon toga čovjek doživi infarkt. Bog, jecajući od tuge, izmisli četverostruki bypass. Vrag se zamisli. Mislio je, mislio i izmislio….: HRVATSKI SUSTAV ZDRAVSTVENOG OSIGURANJA – i bi kraj svemu..!!! (Ovo vrijeme korona virusa je stvarno posebno i izlazi iz ovoga razmišljanja!) Isus nudi kruh i ribu, ali i svoje Tijelo, Kršćani izvolite, pred vama je menu pa birajte! S Isusom želimo biti Božji siromasi, gladni Božje riječi i Božjeg kruha.